Miejsce

Lalilu to miejsce pełne miłości i ciepła, miejsce gdzie wszyscy się znają i panuje rodzinna, domowa atmosfera a relacje z dziećmi, nauczycielami i rodzicami oparte są na wzajemnym szacunku, zrozumieniu potrzeb i zaufaniu.

Lalilu stworzyliśmy dla naszych własnych dzieci. To realizacja naszej pasji, do której podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Dlatego jako właściciele jesteśmy w Lalilu obecni codziennie i aktywnie uczestniczymy w życiu przedszkola i żłobka. Tak było na samym początku i tak jest do dziś mimo, że Lalilu ma już 10 lat.

Dorota, autorka koncepcji żłobka i przedszkola Lalilu to artystyczna dusza, w Lalilu realizuje wszystkie swoje pasje – miłość do dzieci, muzyki, języków i designu. Absolwentka kilku kierunków, w tym szkoły muzycznej i pedagogiki, nie boi się łączyć metod nowoczesnych z tradycyjnymi. Zafascynowana edukacją alternatywną, nie ustaje w swoich pedagogicznych i artystycznych poszukiwaniach, wnosząc ciągle nowe pomysły do Lalilu.

Szymon, zwolennik zdrowego trybu życia i ekologii, miłośnik dobrej kuchni i wszelkich sportów, stara się aby te wartości były tez na co dzień obecne w życiu Lalilu. Poza tym, wykorzystuje swój praktyczny zmysł, dba o to żeby Lalilu było miejscem bezpiecznym, wygodnym i przyjaznym dla dzieci, nauczycieli i rodziców.

Jednak to, co nas naprawdę wyróżnia to zespół. Lalilu reprezentuje nieszablonowe podejście do edukacji i dzięki temu przyciąga nieprzeciętnych nauczycieli – kreatywnych, poszukujących, otwartych na nowe metody pracy. Obecnie w zespole pracuje siedmioro native speakerów z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych o bogatym i zróżnicowanym doświadczeniem w międzynarodowym w nauczaniu. Ogromną siłą Lalilu jest też polski zespól. Kwalifikacje pedagogiczne i biegły angielski to jedynie baza, do której każdy wnosi swoją niepowtarzalną osobowość, pasje i talenty. Są wśród nas muzycy, chórzyści, specjaliści Montessori, kulturoznawcy, sportowcy, lingwiści i artyści.

Lalilu to miejsce, gdzie dzieci mają czas by cieszyć się swoim dzieciństwem a przy okazji rozwijają swoje naturalne zdolności twórcze. Domowe wnętrza i rodzinna atmosfera sprawiają, że dzieci czują się tu szczęśliwe i bezpieczne.

Pracujemy w oparciu o nasz autorski program, który w sposób ciągły rozwijamy i doskonalimy.

W Lalilu skupiamy się przede wszystkim na rozwijaniu kreatywnego myślenia, twórczej postawy i kompetencji społecznych. Umiejętności matematyczne czy językowe rozwijamy łącząc różne metody, głównie angażując zmysły dziecka i pracując z oryginalnymi, stworzonymi przez nas materiałami.

Nasi absolwenci, kończą Lalilu jako dzieci dwujęzyczne i z powodzeniem kontynuują naukę zarówno w szkołach polskich (w tym w szkołach muzycznych), jak i anglojęzycznych.

W Lalilu przywiązujemy dużą wagę do estetyki. Mieścimy się w klimatycznej, przedwojennej willi pełnej magicznych i nieoczywistych przedmiotów. Wierzymy, że wrażliwość estetyczną (podobnie jak smak) warto rozwijać od najmłodszych lat.

Jesteśmy znani ze zdrowej, jakościowej, własnej kuchni – i tego się trzymamy – nasz szef kuchni niezmiennie trafia w gusta dzieci i oczekiwania rodziców.