Pasja do muzyki

Uwrażliwienie na muzykę we wczesnym dzieciństwie ma bezpośredni związek z miłością do muzyki w późniejszym okresie życia. Nowatorska metoda umuzykalnienia, którą wykorzystujemy w Lalilu na co dzień wykształca słuch i wrażliwość muzyczną, inteligencję językową i pozytywnie wpływa na osobowość dziecka. Przyczyną tego jest fakt, że poziom naszych uzdolnień muzycznych jest najwyższy w momencie urodzin i zapewnienie stymulującego środowiska, jakim jest Lalilu, może przynosić spektakularne efekty.

Korzyści dla dzieci są niezaprzeczalne: nabyta we wczesnym dzieciństwie zdolność muzycznego myślenia nie tylko sprawia, że dzieci łatwiej uczą się gry na instrumentach, ale też czytania, liczenia czy języków obcych.

W Lalilu staramy się zarazić dzieci pasją do muzyki. W Lalilu dużo śpiewamy! Nauczyciele i dzieci grają na wielu różnych instrumentach, do których mają swobodny dostęp w przedszkolu. Repertuar, który proponujemy dzieciom jest przez nas starannie dobierany z uwzględnieniem zróżnicowania tonalności, rytmów, metrum i stylów, aby zapewnić dzieciom pełne zanurzenie w kulturze muzycznej. Wybrane lub skomponowane przez nas piosenki zawsze dostosowujemy do skali głosu dziecka. Zależy nam na stałym świadomym rozwijaniu uzdolnień muzycznych dzieci, a nie jedynie przygotowywaniu przedstawień czy koncertów.

W Lalilu działa chór dziecięcy, w którym śpiewają dzieci z przedszkola Lalilu a także nasi absolwenci, którzy z radością wracają, by wspólnie pomuzykować. Chór ma wyjątkowy repertuar – składa się na niego muzyka rozrywkowa, gospel, funk, soul. Śpiewamy głównie po angielsku a nasze umiejętności prezentujemy podczas koncertów.

Wszechobecna i żywa w Lalilu muzyka sprawia, że dzieci rozwijają swój potencjał, wrażliwość muzyczną i zwyczajnie czują radość z muzykowania.

Z ogromną satysfakcją śledzimy rozwój muzyczny absolwentów naszego przedszkola. Większość z nich uwielbia śpiewać i rozwija swoją pasję w chórach, akademiach musicalowych, a także uczy się gry na instrumentach. Z łatwością zdają też egzaminy wstępne do szkół muzycznych. Wiemy, że nasze metody działają!