Miejsce

Lalilu to miejsce pełne miłości i ciepła, miejsce, gdzie wszyscy się znają i panuje rodzinna, domowa atmosfera a relacje z dziećmi, nauczycielami i rodzicami oparte są na wzajemnym szacunku, zrozumieniu potrzeb i zaufaniu.

Lalilu stworzyliśmy dla naszych własnych dzieci. To realizacja naszej pasji, do której podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Dorota to artystyczna dusza, w Lalilu realizuje wszystkie swoje pasje – miłość do dzieci, muzyki, języków i designu. Absolwentka kilku kierunków, w tym szkoły muzycznej i pedagogiki, nie boi się łączyć metod nowoczesnych z tradycyjnymi. Zafascynowana edukacją alternatywną, nie ustaje w swoich pedagogicznych i artystycznych poszukiwaniach, wnosząc ciągle nowe pomysły do Lalilu. Szymon, zwolennik zdrowego trybu życia i ekologii, miłośnik dobrej kuchni i wszelkich sportów, stara się aby te wartości były tez na co dzień obecne w życiu Lalilu.

Jednak to, co nas naprawdę wyróżnia to zespół. Tworzyliśmy i rozwijaliśmy nasz zespół przez ostatnie 10 lat. Nie zmieniające się i bardzo doświadczone opiekunki sprawiają, że dzieci czują się u nas szczęśliwe i bezpieczne. To osoby ciepłe, empatyczne, troskliwe, odpowiedzialne, o wysokiej kulturze osobistej, a do tego kreatywne i muzykalne! To osoby, które potrafią odnaleźć w sobie dziecko, mają fantazję, dużo spontaniczności a także talentów, którymi dzielą się z dziećmi na co dzień. Nasz zespół regularnie szkoli się i rozwija, a także korzysta z superwizji psychologa.

Żłobek Lalilu jest dwujęzyczny a przedszkole 100% anglojęzyczne. W każdej grupie żłobkowej pracuje na stałe nauczyciel anglojęzyczny, który prowadzi zajęcia i przez cały dzień rozmawia z dziećmi po angielsku. Dzieci osłuchują się z językiem i później w przedszkolu doskonale odnajdują się w pełnej anglojęzyczności. Absolwenci naszego przedszkola swobodnie posługują się językiem angielskim i z powodzeniem kontynuują naukę zarówno w szkołach polskich, jak i anglojęzycznych.

W Lalilu rozbrzmiewa dźwięk instrumentów i śpiew, koncerty to u nas codzienność. Każde dziecko jest muzykalne, gdyż poziom naszych uzdolnień muzycznych jest najwyższy w momencie urodzin. Obserwujemy to codziennie w Lalilu – dzieci poruszają się do muzyki, imitują dźwięki i zaczynają improwizować. Aby efekt ten utrzymał się, kluczowe jest stymulujące środowisko, takie jak Lalilu.

W kontakcie z dziećmi opieramy się na idei rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga. Uczucia i potrzeby każdego dziecka traktujemy z uwagą i szacunkiem, blisko współpracujemy z rodzicami, wspierając ich w nowej roli.

Adaptacja każdego dziecka jest przemyślana i traktowana w sposób indywidualny dostosowany do możliwości dziecka. Odbywa się w ścisłej współpracy naszego psychologa z rodzicami.

Na co dzień dajemy dzieciom czas i przestrzeń do swobodnej zabawy głównie angażując zmysły dziecka i pracując z oryginalnymi, stworzonymi przez nas materiałami.

W Lalilu przywiązujemy dużą wagę do estetyki. Mieścimy się w klimatycznej, przedwojennej willi pełnej magicznych i nieoczywistych przedmiotów. Wierzymy, że wrażliwość estetyczną (podobnie jak smak) warto rozwijać od najmłodszych lat.
Jesteśmy znani z ekologicznej, zdrowej i pysznej własnej kuchni – i tego się trzymamy – nasz szef kuchni niezmiennie trafia w gusta dzieci i oczekiwania rodziców.

Lalilu to miejsce, gdzie dzieci mają czas by cieszyć się swoim dzieciństwem a przy okazji rozwijają swoje naturalne zdolności twórcze. Domowe wnętrza i rodzinna atmosfera sprawiają, że dzieci czują się tu szczęśliwe i bezpieczne. Jesteśmy miejscem rodzinnym, butikowym, zaprzeczeniem sieciowych usług.

Zadzwoń do nas

Kinga Chmiel tel.730322122