Zespół

Lalilu tworzą przede wszystkim ludzie. Tworzyliśmy i rozwijaliśmy nasz zespół przez ostatnie 10 lat.

Nie zmieniające się i bardzo doświadczone opiekunki sprawiają, że dzieci czują się u nas szczęśliwe i bezpieczne. Nasze opiekunki to osoby ciepłe, empatyczne, troskliwe, odpowiedzialne, o wysokiej kulturze osobistej, a do tego kreatywne i muzykalne! To osoby, które potrafią odnaleźć w sobie dziecko, mają fantazję, dużo spontaniczności a także talentów, którymi dzielą się z dziećmi na co dzień. Śpiewamy i gramy na: gitarze, ukulele, pianinie, skrzypcach, saksofonie, flecie, ksylofonie i djembe. Koncerty dla dzieci to u nas codzienność.

Nasz zespół regularnie szkoli się i rozwija (porozumienie bez przemocy, metody umuzykalniania itp.), a także korzysta z superwizji psychologa. Nasze opiekunki towarzyszą nie tylko dzieciom w rozwoju, również blisko współpracują z rodzicami, wspierając ich w nowej roli.  W swojej pracy opierają się na idei rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga.

Małe dzieci mają wspaniałą właściwość – potrafią brać od osób, z którymi spędzają czas, to co jest im najbardziej potrzebne do rozwoju. Dlatego tak wartościowe jest spędzanie czas z różnymi, ważnymi dla siebie osobami.

Dzieci w Lalilu nawiązują bliskie relacje z opiekunkami, a dzięki temu mają szansę na rozwój takich aspektów osobowości, których nie mogłyby rozwijać przebywając tylko w domu. Nasza praca daje nam ogrom satysfakcji – obserwujemy nieustanny rozwój każdego dziecka i ich rosnącą miłość do nas.